Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi dużą wagę przykłada do stanu i jakości dróg wjazdowych do regionu łódzkiego. Celem takiego działania jest integracja gmin, ale też ułatwienie dojazdów do ważnych węzłów drogowych. ZDW podsumował stan odcinka bramowego wokół stolicy województwa.
W ostatnim czasie łódzki ZDW podsumował również
poziom prac na dojazdach do dróg szybkiego ruchu w województwie.
Rozbudowa i remont dróg w łódzkim
By dbać o jakość dróg wjazdowych do aglomeracji łódzkiej, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi od lat realizuje ich rozbudowy i remonty.
Odcinkiem, który wymagał pilnej inwestycji, był blisko pięciokilometrowy fragment drogi wojewódzkiej nr 705 między Kurabką pod Bolimowem a granicą z województwem mazowieckiem. Jak tłumaczy wojewódzki zarządca, jezdnia była w bardzo złym stanie, liczne koleiny i ubytki zagrażały bezpieczeństwu ruchu. ubiegłym roku rozpoczęto remont w ramach, którego wymieniono nawierzchnię, wyprofilowano pobocza, wybudowano cztery perony przystankowe oraz wyremontowano pięć przepustów pod koroną drogi. Aktualnie kończą się prace przy oznakowaniu pionowym i poziomym. Chociaż inwestycja miała zakończyć się w czerwcu 2025 roku, roboty zostaną sfinalizowane wcześniej.
DW705 to nie tylko ważna trasa dla gmin blisko Łodzi, ale też droga przechodząca przez dwa województwa z takimi miastami na trasie jak Sochaczew, Nowa Sucha czy Skierniewice.
Drogi w województwie
Województwo łódzkie, ze względu na położenie w centrum Polski, jest obszarem, na którym znajduje się najlepiej rozwinięta sieć dróg szybkiego ruchu. Najważniejsze drogi w regionie to obecnie autostrady A1 i A2, ale też drogi ekspresowe S8 i S14.
Przez województwo przebiega jednak również wiele dróg krajowych i wojewódzkich, a sporo z nich umożliwia bezpośredni kontakt z Łodzią.
Przez stolicę łódzkiego przechodzą chociażby „krajówki” takie jak DK14, DK71, DK72 i DK91, ale też chociażby droga wojewódzka nr 482 czy DW710 i DW713.